2010 Art Studio Clearance Sale Directory by Media
2-D mixed media

Jill Connor, booth 413
Debra Gleason, booth 116

3-D mixed media

Kerin Houseburg, booth 113
Larry Mack, booth 111
Mary Miller, booth 809
Cherie Swim, booth 614
Sharon Tobasko, booth 616

clay decorative

Rhonda M. Cearlock, booth 808
Karen Howell, booth 604
Bruce Johnson, booth 712
Kathy Sherman, booth 512
Kaname Takada, booth 314
Debra Thomas, booth 719
Mark Yasenchak, booth 419

clay functional

Tracey Andrews, booth 804
Joseph Bower, booth 707
Haidi Haiss, booth 609
Alice Ham, booth 222
Susan Hathaway, booth 503
Kate Lally, booth 401
Elaine Lamb, booth 212
Sandra Lang & Walter Weil, booth 619
Brian Moore, booth 721 

Greg Neal, booth 407
Greg Schatz, booth 303
Douglas Schmidt, booth 200
Gregg Smith, booth 702
Larry Spears, booth 521
Stephen & Karen Steininger, booth 216
Sumiko Takada, booth 315
Jeff & Tom Unzicker, booth 110
Jason Wolff, booth 204

digital

Chuck Wimmer, booth 508

drawing and pastels

Susan Sturgill, booth 211

fiber

Jane & David Good, booth 104
Susan Sanford, booth 114

furniture

Mary Lou Greenwood, booth 718

glass

Thomas Chapman, booth 308
Sally Emslie, booth 215
Constance Hall, booth 804
Marilyn Holt, booth 300
Tom Michael, booth 618
Mike Mount, booth 103
Denise Novak, booth 403
Jack Pine, booth 806
Carolyn & Leonard Wilson, booth 416
Larry Zengel, booth 607

fine jewelry

Don Bodenberg, booth 516
Carol Freytag, booth 115
John Gulyas & Maryann Posch, booth 412
Joseph Kinches, booth 507
Donovan Leidelmeyer, booth 720
G.M. LeSeure, booth 203
Todd & Joanie Muhlfelder, booth 805
Donald Pekarek, booth 101
Sonja Sheriff, booth 605
Brian Swiersz, booth 304

jewelry, other

Gabrielle Angelique & Eric Kahmann, booth 801
Kimberly Arden, booth 208
Mary Barrett, booth 522
Suzanne Beavis, booth 500
Pat Bolgar, booth 613
Ray Bridewell, booth 301
Jeni Buckingham, booth 519
Penny Despos, booth 603
Daina Dickens, booth 309
Robin Durnbaugh, booth 221
Annabelle Fisher, booth 112
Elizabeth Freitag, booth 322
Nancy J. Jacobs, booth 414
Jana Margeson, booth 118
Anne Monheit, booth 316
Mary Kay Moore, booth 320
Martha Ponn, booth 713
Mark & Kathy Slaven, booth 511
Jose Soto, booth 716
Elaine Yang, booth 703

leather

Carol Caron, booth 608

metal

David & Tammy Anders, booth 421-422
Todd Richter, booth 410

oil and acrylics

Sallie Carlson, booth 404
Kathryn Gorney, booth 701
Chris Klassen, booth 408
Hong Mao, booth 102
Rebecca Moore Higgins, booth 615
Robert Nisley, booth 318-319
Eric Nye, booth 502
Jessica Roller, booth 520
Judith Vierow, booth 708
Kelly Zalenski, booth 302

other

Allison Chapman, booth 610
Amy & Jeff Dallas, booth 409
Anna Fleckenstein, booth 621
Amy Millspaugh, booth 321

printmaking

Trudi Duncan, booth 415

photography

Mark Bair, booth 201
C.W. Banfield, booth 601
Laura Siri Bova, booth 213
Chris Coffey, booth 711
Rich Ernsting, booth 615
John Galbo, booth 509
Peter Katke, booth 311
David & Joanne Kelch, booth 504-505
Deb Little, booth 715
David Lorenz, booth 704
Steve Masonbrink, booth 515
Daniel Powers, booth 400
Kyle Spears, booth 612

sculpture

Kevin Heekin, booth 214
Jeff & Stephanie Hutson, booth 705
Toni Macri-Reiner, booth 402
Peter Rujuwa, booth 518
Jack Valentine, booth 310

watercolor

Karl Feng
Janet Mandel

wearable art

Chris Allen-Wickler, Roger Allen, booth 807
Anna Brown, booth 514
Nancy Clark, booth 313
Joyce Jackson, booth 622
Sarah Martin, booth 202
Eva May, booth 501
B.J. McHugh, booth 405
Marjorie Meese, Tiffanie Meese, & Patricia Unkefer, booth 411
Alan Resnick, booth 709
Kathy Shadley & Athena, booth 418
Vivian Smith, booth 611
Greg Stemas & Tammy Bourque, booth 210
Becka Strachan, booth 218

wood

Stan Cook, booth 312
Wayne Cruze, booth 104
Bob Daily, booth 209
J.T. Dunphy, booth 714
Jerry & Ann Krider, booth 513
Ed Miller, booth 117
Michael Miller, booth 420
Richard Ruehle, booth 220
Mark Schlabaugh, booth 803